Фрагмент
уроку з
української мови
у 3 класі
Тема: узагальнення за темою
«Іменник». Розбір іменника як
частини мови.
Мета: узагальнити й
систематизувати знання учнів про іменник, формувати
вміння аналізувати іменник як частину мови; збагачувати словниковий запас
школярів; розвивати комунікативні вміння, логічне мислення, орфографічну
пильність, увагу, зв’язне мовлення, вміння давати точні та правильні відповіді. Виховувати старанність, відповідальність,
пізнавальний інтерес, виховувати культуру мовлення, любов до рідної мови.
Обладнання: навчальні слайди,
мультфільм «Тріумф розуму» («Смішарики»), медалі.
Хід уроку
І. Організація класу.
- Діти, привітайтеся
до гостей. Подаруйте їм свої гарні, милі, теплі усмішки.
ІІ. Повідомлення теми й мети уроку.
Сьогодні у нас
незвичайний урок. Він пов'язаний з гостями. А з якими саме, здогадаєтесь, коли
переглянете мультфільм.
-
Хто в нас в гостях?
-
Смішарики.
-
Давайте ми їх послухаємо.
-
Що ви зрозуміли про Нобелівську премію?
Нобелівська премія – одна
з найпрестижніших міжнародних пре – мій,
яку щорічно присуджують за видатні наукові дослідження, ви- находи або значний
внесок у культуру чи розвиток суспільства.
Можливо в нашому
класі сидить майбутній лауреат Нобілевської премії.
Ми з вами можемо
готуватися, щоб отримати таку премію. І нам допоможуть Смішарики.
Ми з ними пограємо в
гру. Згадаємо все про іменник, поглибимо свої знання про нього.
ІІІ. Узагальнення та систематизація знань учнів.
1.
Гра зі Смішариками.
Давайте перейдемо до гри. Сідайте, будь ласка, за комп’ю -тери.
-
Пригадайте правила безпечної поведінки за комп’ютером.
-
На моніторах в правому нижньому кутку є напис почати гру.
Натисніть на нього лівою кнопкою миші. Відкрилося поле для гри.
З лівої сторони
вишикувалися герої мультфільму.
-
Хто назве цих персонажів? За що відповідає кожен із них?
З правої сторони
монітора в кружечках написані бали за правильну відповідь. Кількість балів
збільшується із складністю питання.
Переможе той, хто
набере найбільше балів і одержить звання «Мо –вознавець». Тому бажаю всім бути
уважними, слухняними, актив –ними.
-
Хто сміливий, давайте розпочнемо. Покажемо улюбленим
персонажам свої знання.
-
З ким хочеш працювати і на скільки балів?
… хоче перевірити чи отримаєш ти свої бали.
… вважає, що ти
справився із його завданням і одержуєш … балів.
2.
Фізкультхвилинка.
3.
Продовження гри.
4.
ІV. Підсумок уроку.
Наша гра добігла кінця. Давайте підведемо підсумки. Кожен порахує свої
бали.
Звання «Мовознавець» одержує …
«Розумники» - …
«Учасник гри» - …
Сподіваюся, набуті сьогодні знання та вміння допоможуть вам у подальшому
житті.
Пам’ятайте завжди,
любі діти,
У житті всім
потрібні знання.
А ще завжди слід
добро творити,
Немає коментарів:
Дописати коментар